Sięgnięcie po pomoc detektywa staje się coraz częściej wybieranym przez Polaków rozwiązaniem, pozwalającym na przekonanie się o wierności partnera bądź na zdobycie dowodów w sprawie rozwodowej, przy podziale majątku, przy ustalaniu wysokości alimentów lub przy prawidłowej opiece nad dzieckiem. Detektyw może ułatwić kontakt z dzieckiem poprzez wykrycie miejsca jego zamieszkania, a także zajmie się ustaleniem miejsca pobytu dziecka w przypadku jego uprowadzenia. Jako że usługi detektywistyczne dopiero od niedawna cieszą się popularnością w naszym kraju, wiele osób popełnia błędy, np. zbyt późno decydując się na skorzystanie z fachowej pomocy. Jakich pułapek zatem uniknąć, decydując się na pomoc detektywa? Co zrobić, by zainwestowane pieniądze faktycznie przyniosły oczekiwany efekt?

W czym może pomóc detektyw?

Choć usługi detektywistyczne dotyczą różnych aspektów życia – jak poszukiwanie zaginionych osób, sprawdzenie co robią nasze dzieci w czasie wolnym czy upewnienie się co do zamiarów drugiej strony podczas podejmowania decyzji biznesowych – to w większości przypadków do detektywa zwracają się małżonkowie lub pary, które mają podejrzenia co do wierności swojego partnera. Bywa, że niektórzy mają już jakieś poszlaki, ale chcieliby potwierdzić swoje przypuszczenia, podczas gdy inni po prostu zauważyli nietypowe zachowanie partnera i chcieliby rozwiać wątpliwości. Zwrócenie się o pomoc do detektywa najczęściej okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Po pierwsze – detektyw ma duże doświadczenie w pozyskiwaniu dowodów i prowadzeniu obserwacji. Z tego powodu możesz mieć pewność, że zrobi wszystko, co niezbędne, żeby potwierdzić, bądź rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli faktycznie „coś jest na rzeczy” to właśnie detektyw będzie najwłaściwszą osobą, której uda się to dyskretnie potwierdzić. Samodzielne próby podsłuchiwania, nagrywania czy obserwowania partnera rodzą duże prawdopodobieństwo ich wykrycia, a nawet złamania prawa, gdyż nie wszędzie można korzystać z podsłuchów. Ponadto – nie oszukujmy się, niewiele osób posiada w tej materii znaczące doświadczenie. W razie „wpadki” konsekwencje mogą być naprawdę przykre – zwłaszcza jeśli podejrzewany partner naprawdę jest niewinny. Takie rany emocjonalne wynikające z podejrzliwości mogą być trudne do zagojenia.

Po drugie – detektyw ma niezbędne uprawnienia do zebrania dowodów, którymi można się posłużyć przed sądem, a jednocześnie działa w zakresie prawa. To wszystko pozwala na wykorzystywanie zdobytych przez niego dowodów w różnych postepowaniach sądowych, w tym w sprawach rozwodowych, o alimenty czy o podział majątku.

Po trzecie – skorzystanie ze specjalistycznej pomocy pozwoli szybko poznać prawdę. Zamiast miesiącami, a nawet latami podejrzewać partnera o romans, lepiej zdobyć dowody na jego winę lub niewinność i mieć klarowną sytuację. To ogromna ulga – nie musisz już więcej żyć w zakłamaniu i rozterce o przyszłość twojego małżeństwa czy związku.

Jaki powinien być dobry detektyw?

W ostatnich latach w naszym kraju lawinowo rośnie liczba podmiotów świadczących usługi detektywistyczne. Oznacza to, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej natknąć się na kogoś prowadzącego taką działalność. Nie oznacza to jednak, że automatycznie podniósł się poziom świadczonych przez nich usług – wręcz przeciwnie, nietrudno trafić na osobę, która zamiast pomóc, może wręcz przysporzyć problemów. Na co zwrócić uwagę, by uniknąć rozczarowania?

Jednym z najważniejszych elementów, po których można poznać poważnego detektywa, działającego w zakresie prawa, jest posiadanie licencji i wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych MSWiA. Wyłącznie one dają mu prawo do gromadzenia i przetwarzania danych osobowych osób będących przedmiotem obserwacji, co może zostać później legalnie wykorzystane w sądzie jako dowód. Licencja oznacza również, że jej posiadacz jest wpisany do odpowiednich rejestrów i swoją działalność realizuje faktycznie jako działający w zgodzie z prawem detektyw.

Wśród innych elementów, na które warto zwrócić uwagę, warto wymienić doświadczenie i referencje od dotychczasowych klientów. Poświęcenie czasu na prześwietlenie dotychczasowej działalności detektywa zaprocentuje w przyszłości, bowiem profesjonalista będzie w stanie sprawnie i szybko rozwikłać większość problemów i zdobyć dowody.

Kiedy pójść do detektywa?

Wiele osób niestety stara się na własną rękę potwierdzić swoje podejrzenia, zanim zdecyduje się na skorzystanie z fachowej pomocy detektywa. Niestety takie postępowanie przynosi więcej szkody niż pożytku. Podczas próby zbierania dowodów „na własną rękę” większość osób popełnia błędy, które powodują, że obserwowana osoba zdaje sobie sprawę z podejrzeń drugiej strony. Niekiedy wręcz małżonek podejrzewający niewierność mówi drugiej osobie, że wie o zdradach i o podwójnym życiu, jakie prowadzi. Nawet jeśli faktycznie jest o tym przekonany, to postawienie sprawy w ten sposób sprawia, że zebranie przekonywających dowodów staje się bardzo trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. Po prostu nielojalny małżonek staje się bardziej czujny, ostrożniejszy i lepiej się maskuje. Z tego względu najlepiej będzie skontaktować się z detektywem jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań – wówczas zdobycie dowodów jest łatwiejsze, szybsze i co za tym idzie – tańsze.

Detektyw to nie wszystko

Warto mieć świadomość, że zdobycie wiarygodnych dowodów to nie koniec. W rzeczy samej to dopiero początek długiej i bolesnej drogi, która może doprowadzić albo do przebaczenia i wysiłków obu stron, by ratować małżeństwo, albo do rozwodu. Niezależnie jak rozwinie się sytuacja w Twoim małżeństwie, w naszym Centrum Rodzinnym i Rozwodowym otrzymasz niezbędną pomoc, by przejść przez ten trudny czas. U nas skorzystasz nie tylko z pomocy doświadczonego detektywa, który potwierdzi lub rozwieje wątpliwości, ale również w razie potrzeby ze wsparcia adwokata – jeśli zdecydujesz się na postępowanie rozwodowe. Podczas całego procesu możesz liczyć także na pracujących u nas psychologów i psychoterapeutów.

Jeśli jednak wspólnie z małżonkiem uznacie, że warto starać się ratować związek, to właśnie w Centrum Rodzinnym i Rozwodowym możecie liczyć na pomoc psychologów, seksuologów czy pedagogów, którzy pomogą Wam i Waszym dzieciom przepracować pojawiające się problemy i wyzwania. Z profesjonalną pomocą wielu małżeństwom udało się przetrwać nawet tak poważne problemy, jak zdrada czy romans – wszystko zależy od obustronnych wysiłków.

 

 

Centrum Rodzinne i Rozwodowe