Terapeuta uzależnień

terapia uzaleznien

Wsparcie terapeuty uzależnień

Terapeuta uzależnień – zajmuje się uzależnieniami od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, hazardu, zakupoholizmu czy także seksu. Dzięki prowadzonej przez niego terapii osoba uzależniona może nauczyć się żyć na trzeźwo, nabywać  zdolności do świadomego przeżywania uczuć i konstruktywnego ich wyrażania. Terapia uzależnień jest złożonym procesem. Dlatego motywacja będzie dla naszego klienta najlepszą siłą napędową niezbędną do osiągnięcia zamierzonego celu. Psychoterapeuta nie ocenia, ma za zadanie pomagać potrzebującym. Mając na uwadze fakt, iż każdy człowiek dotknięty problemem uzależnienia przychodzi do nas z innymi doświadczeniami, zapewniamy mu dostosowane do jego potrzeb sesje terapeutyczne.

Dzięki pomocy terapii osoba uzależniona może nauczyć się żyć na trzeźwo, nabywać  zdolności do świadomego przeżywania uczuć i konstruktywnego ich wyrażania, rozwiązywania trudności dnia codziennego na trzeźwo. Celem terapii w tym obszarze jest odbudowa adekwatnej satysfakcjonującej samooceny i przywrócenie wartości życiu.

W naszej pracy wyznajemy zasadę holistyczno- integracyjnej terapii uzależnień. Podejście to ma na celu przywrócenie pełnej równowagi psychofizycznej w całym organizmie pacjenta oraz zdolności rozwoju, odbudowywania i budowania satysfakcjonujących go relacji z samym sobą, ale także z innymi ludźmi.

Psychoterapeuta uzależnień:

  • pomoże w walce z uzależnieniem i współuzależnieniem,
  • pomoże zmierzyć się z chorobą,
  • będzie towarzyszyć w procesie wprowadzania zmian w życiu,
  • nauczy pacjenta nowych, dobrych dla zdrowia zachowań,
  • zajmie się psychoedukacją oraz terapią skoncentrowaną na rozwiązaniach,
  • pomoże odbudować adekwatną, satysfakcjonującą samoocenę i przywrócić wartość życiu,
  • poprowadzi psychoterapię indywidualną i grupową.

 

 Dodatkowo terapeuta uzależnień poprowadzi również warsztaty radzenia sobie ze złością

 

Zmieniamy rozwód w coś pozytywnego

 

Umów się z naszym specjalistą

Centrum Rodzinne i Rozwodowe

tel. 667 70 70 62